Zajímá vás jak se liší konopí indické od konopí setého?

Otázka jaký je rozdíl mezi konopím indika a sativa patří rozhodně mezi ty nejčastější mezi začínajícími pěstiteli. Konopí indické (indika) se totiž od toho setého (cannabis sativa) liší hned několika důležitými vlastnostmi. Pojďme se tedy na rozdíly mezi těmito dvěma základními druhy konopí podívat blíže, aby jste měli alespoň základní přehled v čem se liší. Pochopení základních rozdílů vám pomůže nejen s výběrem těch správných semen marihuany ale také s pěstováním a následnou péčí o vámi zvolený druh konopí.

Co je to Cannabis Indica (konopí indické)?

Konopí indické (cannabis indica) patří mezi druhy rostlin původem ze střední Asie, které patří do čeledi konopovité a obecně žijí pouze jeden rok (jednoleté). Pokud si zvolíte semínka konopí s geny konopí indického, můžete očekávat podsaditou rostliny s celkovou výškou max 1,5 - 1,8 metru. Tyto druhy kvetou velmi rychle a to obecně okolo 7-9 týdnů. Druhy konopí indického jsou právě díky těmto vlastnostem často doporučované k indoor pěstování, pod umělým osvětlením. Rostliny rodu indika mají spíše tmavě zelenou barvu, se širokými listy a tvoří květy velmi blízko u sebe.

Co je to Cannabis Sativa?

Konopí seté známé jako cannabis sativa je druhým základním druhem, podle kterého se dělí konopné rostliny. Konopí seté by známé hlavně jako technické konopí, které bylo právě z tohoto druhy vyšlechtěné. Cannabis sativa je obecně velmi vysoká, roste často do výšky 2 až 3 metrů a může kvést až 12 týdnů. Odrůdy marihuany s převážně sativními geny jsou často šlechtěny tak, aby se jejich výška i délka květu dala snést i v našich oblastech, nicméně k pěstování doporučujeme spíše hybridní odrůdy, či sativy v samonakvétací verzi. Takové druhy najdete v naší kategorii samonakvétacích semínek marihuany, kde jich je více než 100 druhů. Konopí rodu sativa má spíše světle zelenou barvu, s úzkými dlouhými listy a květy rostoucími spíše osamoceně v menších trsech.