Zajímá vás jak se liší konopí indické od konopí setého?

Otázka jaký je rozdíl mezi konopím indika a sativa patří rozhodně mezi ty nejčastější mezi začínajícími pěstiteli. Konopí indické (indika) se totiž od toho setého (cannabis sativa) liší hned několika důležitými vlastnostmi. V minulosti se o konopím druhu cannabis sativa mluvilo jen jako o technickém konopí. To většinou neobsahovalo THC a mělo spíše průmyslové účely. Dnes se však najde druh konopí setého (cannabis sativa) i mezi rostlinami s obsahem THC. Proto je při výběru semen konopí nutné dívat se na informace o možném obsahu THC, bez ohledu na to zda kupujete konopí indické či konopí seté. Rostliny s obsahem THC vyšším než 1 % se v ČR nesmějí pěstovat, bez ohledu na to zda se jedná o rod cannabis sativa či indica.

Pojďme se tedy na rozdíly mezi těmito dvěma základními druhy konopí podívat blíže, aby jste měli alespoň základní přehled v čem se liší. Pochopení základních rozdílů vám pomůže nejen s výběrem těch správných semen marihuany ale také s pěstováním a následnou péčí o vámi zvolený druh konopí.

Co je to Cannabis Indica (konopí indické)?

Konopí indické (cannabis indica) patří mezi druhy konopí původem ze střední Asie, které patří do čeledi konopovité a obecně žijí pouze jeden rok tedy jsou jednoleté. Pokud si zvolíte semínka konopí s geny konopí indického, můžete očekávat podsaditou rostliny s celkovou výškou max 1,5 - 1,8 metru. Tyto rostliny mají obecně dobré růstové vlastnosti jako je dobrá tvorba bočních větví, tvorba hustých květů blízko u sebe a celkově krátká doba květu. Tyto druhy kvetou velmi rychle a to obecně okolo 7-9 týdnů.

Druhy konopí indického jsou právě díky těmto vlastnostem často doporučované k indoor pěstování, pod umělým osvětlením kde snadno ovlivníte výšku i velikost rostliny. Rostliny rodu indika mají spíše tmavě zelenou barvu, se širokými listy. Pokud v našem e-shopu hledáte semena konopí indického, snadno si je můžete vyfiltrovat v naší hlavní kategorii.

Co je to Cannabis Sativa (konopí seté)?

Konopí seté známé jako cannabis sativa je druhým základním druhem, podle kterého se dělí rostliny konopí. Konopí seté bylo v minulosti známé hlavně jako technické konopí, které bylo využívané hlavně jako průmyslová rostlina k výrobě mnoha různých produktů a konopných potravin. Dnešní rostliny rodu Cannabis sativa jsou obecně velmi vysoké, a při outdoor pěstování mohou často růst až do výšky 3 metrů. Nevýhodou těchto odrůd je dlouhá doba květu, kdy některé mohou kvést až 12 týdnů.

Odrůdy marihuany s převážně sativními geny jsou dnešními seedbankami šlechtěny tak, aby se jejich výška i délka květu dala zvládnout, nicméně i tak doporučujeme sativní druhy spíše zkušeným pěstitelům, kteří umí s výškou rostlin pracovat. Pokud jste začátečník a chcete si některou sativu vyzkoušet, kupte si spíše semena samonakvétacího konopí, která jsou obecně nižší.