Jak si doma udělat konopné medvídky.

Možná už jste někdy vyzkoušeli koláčky nebo sušenky s trávou. Ale už jste někdy vyzkoušeli gumové medvídky s trávou? Tyto malé žvýkací bonbony jsou super diskrétní, snadno se berou kamkoliv s sebou a při správném skladování mají i poměrně dlouhou trvanlivost. Pokud jsme ve vás vzbudili zájem, podívejte se na jednoduché recepty na gumové medvídky, které naleznete níže.

Máte rádi žvýkací bonbony a pocit opojení? Proč nespojit obojí? THC gummies jsou chutným a pohodlným způsobem, jak zažít účinky konopí. Jsou diskrétní, přenosné a mají silný účinek. Objevte jejich výhody a několik snadných receptů naleznete níže.

Výhody konopných gumových bonbónů

Konopné gumové bonbóny se v posledních letech staly velmi populárními. Jsou praktické, snadno se vyrábějí, jsou diskrétní a mají potenciál poskytnout velmi silné opojení. Tyto malý žvýkací medvídci nabízejí něco jiného než tradičnější konopné poživatiny, jako jsou koláčky a brownies.

Jako jedlý produkt přinášejí konopné gumové bonbóny jedinečné opojení oproti kouření nebo vaporizování. Pokaždé, když kouříte trávu prostřednictvím jointa nebo vaporizéru, zažíváte především účinky THC. Po konzumaci konopí však játra přemění většinu THC na silnější metabolit známý jako 11-hydroxy-THC. S ohledem na tuto skutečnost trvá déle, než se účinky konopných poživatin projeví, ale jejich účinky trvají mnohem déle a účinkují mnohem silněji.

Pokud hledáte nový způsob, jak si užít účinky THC a chutné terpeny z konopí, pak se níže seznamte s výhodami gumových medvídků s trávou. Nikdy nevíte, jestli se nestanou vaším novým oblíbeným produktem.

Snadné skladování 

Díky malé velikosti a dlouhé trvanlivosti lze konopné gumové bonbóny snadno uschovat. Většina forem poživatin z trávy je naplněna přísadami podléhajícími rychlé spotřebě, což znamená, že je musíte sníst spíše dříve než později - vystačíte si s jejich uskladněním v lednici maximálně po dobu několika dní. U konopných gumových bonbónů však tyto obavy mít nemusíte. Uložte je do vzduchotěsné nádoby a na chladné a tmavé místo a vydrží vám několik měsíců, aniž by ztratily na své síle nebo chuti.

Navíc sušenky, koláčky a brownies jsou poměrně objemné potraviny. Na druhou stranu jsou gumové bonbóny drobné. Díky tomu je snadné najít v domácnosti prostor pro jejich větší množství. A nejen to, pár gumových bonbónů můžete snadno nosit u sebe, aniž by vám zabíraly místo v tašce nebo jste se museli obávat, že je rozmačkáte.

Přesné dávkování 

Gumový medvídci představují pohodlný způsob, jak si každý uživatel konopí může vzít přesně takové množství účinných látek, jaké si přeje. Správně vyrobené domácí gumové bonbóny nebo bonbóny od renomovaného dodavatele obsahují přesné množství THC, CBD a dalších kanabinoidů. Jak už víte, edibles účinkují podstatně silněji než vykouřené konopí. Proto je nanejvýš důležité konzumovat produkt s odpovídajícím množstvím THC. Nejenže tak získáte lepší představu o tom, co vás čeká, ale předejdete tak nežádoucím zážitkům a snížíte riziko nechtěného pocitu z příliš velkého množství THC.

Přesnost dávkování, kterou nabízejí gumový medvídci s trávou, je výhodná pro všechny druhy uživatelů konopí. Rekreační uživatelé mohou být klidní, protože vědí, že zažijí zvládnutelné opojení, a uživatelé pro lékařské účely mohou požít správné množství kanabinoidů k řešení určitých potíží, aniž by se odpálili na měsíc.

Diskrétní konzumace

Kolikrát si všimnete, že lidé kolem vás jedí sladkosti jakéhokoli druhu? Sotva to vzbudí podezření nebo nedůvěru. Z tohoto důvodu jsou konopný gumový medvídci ideální, když chcete mít příjem konopí na tajňačku.

Ať už máte polední pauzu, čekáte na autobus nebo cestujete vlakem, vyndání gumového bonbónu z obalu a jeho vložení do úst je, co se týče nenápadnosti, mnohem lepší než ubalení jointa nebo bluntu. A nejen to, ušetří vás to i od zasmradění okolí kouřem. Pokud žijete s dalšími lidmi, kteří nemají rádi kouř nebo výpary ve vzduchu, pak jsou gumové bonbóny snadnou a bezzápachovou volbou.

Jak si vyrobit konopné gumové medvídky

Teď, když už znáte hlavní výhody konopných gumových medvídků, vás naučíme, jak si je můžete sami připravit. Ale nemluvíme tu o ledajakých gumových medvídcích - mluvíme tu o gumových medvídcích z marihuany. Postupujte podle jednoduchých kroků níže a proměňte hrst ingrediencí v dávku účinných bonbónů.

Poznámka: Nejdříve se ujistěte, že používáte správné množství trávy pro požadované účinky. Dále si připravte kokosový olej s příměsí konopí, který použijete v následujícím receptu na gumové medvídky.

Ingredience

 • 125 ml kokosového oleje s obsahem konopí
 • 125 ml studené vody
 • 85 g ochucené želatiny
 • 30 g neochucené želatiny
 • ½ lžičky sójového lecitinu

Potřeby k přípravě

 • Hrnec na vaření
 • Mísa
 • Lžíce na míchání
 • Sítko
 • Malá naběračka
 • Formy na gumové medvídky
 • Vzduchotěsná nádoba

Návod k přípravě

Máte vše, co potřebujete, tak se pusťte do práce! Podle jednoduchého receptu na gumové medvídky s trávou níže si vyrobte vlastní dávku psychoaktivních pochutin.

 1. Nejdříve postavte hrnec na sporák a nalijte do něj vodu. Na mírném ohni přidejte do hrnce konopný kokosový olej a sójový lecitin a průběžně míchejte.
 2. Pokračujte v míchání. Přidejte želatinu a pokračujte v míchání, dokud se všechny přísady nerozpustí a nerozmíchají ve směsi. Hrnec nechte na ohni dalších 15 minut, ale neodcházejte od něj. Pokračujte v míchání a dávejte pozor, aby se vaše drahocenná směs nerozvařila.
 3. Vypněte oheň. Poté směs přelijte přes sítko, abyste odstranili všechny hrudky, které se nerozpustily.
 4. Vezměte si naběračku a formu na gumové bonbóny a rychle se pusťte do práce. Tento krok musíte provést dříve, než se směs začne oddělovat a tuhnout. Směs odebírejte do naběračky a poté ji ukládejte do silikonových formiček, dokud nebude miska prázdná.
 5. Po naplnění formy ji ihned vložte na 30 minut do mrazáku.
 6. Vyjměte formu z mrazáku a nechte ji ustálit při pokojové teplotě. Poté bonbóny vyklopte z formiček a uložte je do nádoby, dokud je nebudete chtít použít.

Jak vyrobit konopné gumové medvídky z klasických gumových medvídků

Gratulujeme, nyní jste vybaveni znalostmi pro výrobu vlastních gumových bonbónů od začátku. Ale věděli jste, že můžete použít i klasické gumové medvídky jako malou pomůcku? Stále to vyžaduje trochu práce, ale proces se tím poněkud zefektivní. Níže se můžete podívat, jak se to dělá.

Ingredience

 • 2 lžíce teplé vody
 • ½ lžičky želatiny
 • 2 lžičky kokosového oleje s přídavkem konopí
 • 110 g gumových medvídků podle vlastního výběru

Potřeby k přípravě

 • Forma na gumové bonbóny
 • Miska vhodná do mikrovlnné trouby
 • Naběračka
 • Lžíce
 • Lžička
 • Metlička

Návod k přípravě

 1. Vezměte mísu a vhoďte do ní želatinu a teplou vodu. Obojí smíchejte a nechte směs 5 minut odstát.
 2. Nyní do misky se želatinou a vodou přidejte vybrané gumové medvídky. Vložte misku do mikrovlnné trouby a zahřívejte, dokud se úplně nerozpustí (budete je muset neustále hlídat).
 3. Poté do misky přidejte svůj kokosový olej s příměsí konopí a směs důkladně promíchejte metličkou, dokud se zcela nespojí.
 4. Stále teplou směs nalijte do formy na gumové medvídky. Formu vložte na 30 minut do mrazáku.
 5. Vyjměte formu na gumové medvídky a nechte ji stát při pokojové teplotě, dokud se nerozmrazí.

Informace o gumových medvídcích

Jak dlouho vydrží domácí konopné gumové bonbóny?

Domácí konopné gumové bonbóny mají poměrně dlouhou trvanlivost, což je činí atraktivnějšími než jiné jedlé varianty, které podléhají rychlému zkažení. Skladujte je ve vzduchotěsné nádobě na chladném a tmavém místě a vydrží vám několik měsíců, aniž by ztratily chuť nebo sílu.

Jaký je nejlepší olej pro přípravu konopných gumových medvídků?

Do konopných gumových bonbónů můžete použít celou řadu různých koncentrátů, od tinktur až po kokosový olej a olivový olej. Protože je jeho výroba velmi snadná a poměrně univerzální, doporučujeme použít konopný kokosový olej.

Co je lepší, gumové bonbóny nebo konopné koláčky?

To zcela závisí na osobních preferencích. Gumídci jsou menší a vydrží déle. Díky jejich praktické velikosti jsou také skvělou volbou na cesty. Brownies však poskytují vydatnější sousto a jsou vhodnější pro společenské příležitosti. V závislosti na konkrétní situaci pravděpodobně dáte přednost jednomu před druhým.

Kolik konopných gumových medvídků bychom měli sníst?

Bez ohledu na jejich sílu vždy doporučujeme, abyste na to šli pomalu. Edibles působí na lidi různě, v závislosti na proměnných, jako je tělesná hmotnost a tolerance. Vždy počkejte alespoň jednu hodinu, než do sebe hodíte dalšího gumídka, abyste se ujistili, že se u vás nedostaví jejich přehnaný účinek.

Konopný gumový medvídci: Pohodlná jedlá varianta

Tady to vidíte: gumové bonbóny jsou malé, přenosné a diskrétní. Navíc je velmi snadné si je vyrobit doma, ať už od základu, nebo pomocí klasických koupených gumových bonbonů z obchodu. Nezapomeňte přizpůsobit sílu svých produktů tak, aby odpovídala vašim preferencím. Při hraní si s různými odrůdami se setkáte s nepřeberným množstvím různých profilů kanabinoidů a terpenů. Nakonec najdete směs, která vám bude dokonale vyhovovat.