HHC a testy na drogy. Jak reagují?
Nárůst popularity syntetických kanabinoidů v posledních letech přivedl na scénu mnoho nových látek j...
Nárůst popularity syntetických kanabinoidů v posledních letech přivedl na scénu mnoho nových látek j...
Syntetický kanabinoid HHC a kanabidiol (CBD) jsou dvě odlišné látky, které patří do rozsáhlé rodiny ...
Kanabinoidy, skupina látek nacházejících se v rostlině konopí, mají v poslední době získávající na p...
V dnešní době jsou alternativní formy léčby a relaxace stále populárnější, přičemž jeden z přírodníc...
Vítejte v fascinujícím světě kratomu, rostliny známé pro své mnohostranné účinky a různorodé druhy. ...
Vítejte v našem podrobném průvodci rostlinou z jihovýchodní Asie, která stále více láká pozornost – ...
V posledních letech se velmi zvýšil zájem o pěstování konopí a to zejména toho technického. V ...
Možná už jste někdy vyzkoušeli koláčky nebo sušenky s trávou. Ale už jste někdy vyzkoušeli gumové medvídky s trávou? Tyto malé žvýkací bonbony jsou super diskrétní, snadno se berou kamkoliv s sebou a při správném skladování mají i poměrně dlouhou trvanlivost. Pokud jsme ve vás vzbudili zájem, podívejte se na jednoduché recepty na gumové medvídky, které naleznete níže.
Máte rádi žvýkací bonbony a pocit opojení? Proč nespojit obojí? THC gummies jsou chutným a pohodlným způsobem, jak zažít účinky konopí. Jsou diskrétní, přenosné a mají silný účinek. Objevte jejich výhody a několik snadných receptů naleznete níže.
Konopné gumové bonbóny se v posledních letech staly velmi populárními. Jsou praktické, snadno se vyrábějí, jsou diskrétní a mají potenciál poskytnout velmi silné opojení. Tyto malý žvýkací medvídci nabízejí něco jiného než tradičnější konopné poživatiny, jako jsou koláčky a brownies.
Jako jedlý produkt přinášejí konopné gumové bonbóny jedinečné opojení oproti kouření nebo vaporizování. Pokaždé, když kouříte trávu prostřednictvím jointa nebo vaporizéru, zažíváte především účinky THC. Po konzumaci konopí však játra přemění většinu THC na silnější metabolit známý jako 11-hydroxy-THC. S ohledem na tuto skutečnost trvá déle, než se účinky konopných poživatin projeví, ale jejich účinky trvají mnohem déle a účinkují mnohem silněji.
Pokud hledáte nový způsob, jak si užít účinky THC a chutné terpeny z konopí, pak se níže seznamte s výhodami gumových medvídků s trávou. Nikdy nevíte, jestli se nestanou vaším novým oblíbeným produktem.
Díky malé velikosti a dlouhé trvanlivosti lze konopné gumové bonbóny snadno uschovat. Většina forem poživatin z trávy je naplněna přísadami podléhajícími rychlé spotřebě, což znamená, že je musíte sníst spíše dříve než později - vystačíte si s jejich uskladněním v lednici maximálně po dobu několika dní. U konopných gumových bonbónů však tyto obavy mít nemusíte. Uložte je do vzduchotěsné nádoby a na chladné a tmavé místo a vydrží vám několik měsíců, aniž by ztratily na své síle nebo chuti.
Navíc sušenky, koláčky a brownies jsou poměrně objemné potraviny. Na druhou stranu jsou gumové bonbóny drobné. Díky tomu je snadné najít v domácnosti prostor pro jejich větší množství. A nejen to, pár gumových bonbónů můžete snadno nosit u sebe, aniž by vám zabíraly místo v tašce nebo jste se museli obávat, že je rozmačkáte.
Gumový medvídci představují pohodlný způsob, jak si každý uživatel konopí může vzít přesně takové množství účinných látek, jaké si přeje. Správně vyrobené domácí gumové bonbóny nebo bonbóny od renomovaného dodavatele obsahují přesné množství THC, CBD a dalších kanabinoidů. Jak už víte, edibles účinkují podstatně silněji než vykouřené konopí. Proto je nanejvýš důležité konzumovat produkt s odpovídajícím množstvím THC. Nejenže tak získáte lepší představu o tom, co vás čeká, ale předejdete tak nežádoucím zážitkům a snížíte riziko nechtěného pocitu z příliš velkého množství THC.
Přesnost dávkování, kterou nabízejí gumový medvídci s trávou, je výhodná pro všechny druhy uživatelů konopí. Rekreační uživatelé mohou být klidní, protože vědí, že zažijí zvládnutelné opojení, a uživatelé pro lékařské účely mohou požít správné množství kanabinoidů k řešení určitých potíží, aniž by se odpálili na měsíc.
Kolikrát si všimnete, že lidé kolem vás jedí sladkosti jakéhokoli druhu? Sotva to vzbudí podezření nebo nedůvěru. Z tohoto důvodu jsou konopný gumový medvídci ideální, když chcete mít příjem konopí na tajňačku.
Ať už máte polední pauzu, čekáte na autobus nebo cestujete vlakem, vyndání gumového bonbónu z obalu a jeho vložení do úst je, co se týče nenápadnosti, mnohem lepší než ubalení jointa nebo bluntu. A nejen to, ušetří vás to i od zasmradění okolí kouřem. Pokud žijete s dalšími lidmi, kteří nemají rádi kouř nebo výpary ve vzduchu, pak jsou gumové bonbóny snadnou a bezzápachovou volbou.
Teď, když už znáte hlavní výhody konopných gumových medvídků, vás naučíme, jak si je můžete sami připravit. Ale nemluvíme tu o ledajakých gumových medvídcích - mluvíme tu o gumových medvídcích z marihuany. Postupujte podle jednoduchých kroků níže a proměňte hrst ingrediencí v dávku účinných bonbónů.
Poznámka: Nejdříve se ujistěte, že používáte správné množství trávy pro požadované účinky. Dále si připravte kokosový olej s příměsí konopí, který použijete v následujícím receptu na gumové medvídky.
Máte vše, co potřebujete, tak se pusťte do práce! Podle jednoduchého receptu na gumové medvídky s trávou níže si vyrobte vlastní dávku psychoaktivních pochutin.
Gratulujeme, nyní jste vybaveni znalostmi pro výrobu vlastních gumových bonbónů od začátku. Ale věděli jste, že můžete použít i klasické gumové medvídky jako malou pomůcku? Stále to vyžaduje trochu práce, ale proces se tím poněkud zefektivní. Níže se můžete podívat, jak se to dělá.
Domácí konopné gumové bonbóny mají poměrně dlouhou trvanlivost, což je činí atraktivnějšími než jiné jedlé varianty, které podléhají rychlému zkažení. Skladujte je ve vzduchotěsné nádobě na chladném a tmavém místě a vydrží vám několik měsíců, aniž by ztratily chuť nebo sílu.
Do konopných gumových bonbónů můžete použít celou řadu různých koncentrátů, od tinktur až po kokosový olej a olivový olej. Protože je jeho výroba velmi snadná a poměrně univerzální, doporučujeme použít konopný kokosový olej.
To zcela závisí na osobních preferencích. Gumídci jsou menší a vydrží déle. Díky jejich praktické velikosti jsou také skvělou volbou na cesty. Brownies však poskytují vydatnější sousto a jsou vhodnější pro společenské příležitosti. V závislosti na konkrétní situaci pravděpodobně dáte přednost jednomu před druhým.
Bez ohledu na jejich sílu vždy doporučujeme, abyste na to šli pomalu. Edibles působí na lidi různě, v závislosti na proměnných, jako je tělesná hmotnost a tolerance. Vždy počkejte alespoň jednu hodinu, než do sebe hodíte dalšího gumídka, abyste se ujistili, že se u vás nedostaví jejich přehnaný účinek.
Tady to vidíte: gumové bonbóny jsou malé, přenosné a diskrétní. Navíc je velmi snadné si je vyrobit doma, ať už od základu, nebo pomocí klasických koupených gumových bonbonů z obchodu. Nezapomeňte přizpůsobit sílu svých produktů tak, aby odpovídala vašim preferencím. Při hraní si s různými odrůdami se setkáte s nepřeberným množstvím různých profilů kanabinoidů a terpenů. Nakonec najdete směs, která vám bude dokonale vyhovovat.
Neemový olej může působit jako prevence i jako lék na řadu problémů s hmyzem a plísněmi. Neovlivňuje prospěšný hmyz a působí jako růstové tonikum, které udržuje marihuanu vitální. Neemový olej je pro seriózního pěstitele organického konopí nezbytnou součástí jeho výbavy.
Neemový olej působí na celou řadu druhů hmyzu a hraje důležitou roli v ekologickém programu ochrany proti škůdcům a patogenům. Jeho barva bývá tmavě zelená nebo hořčicově žlutá, tmavě červená nebo světle zelená v závislosti na použité metodě extrakce.
Strom neem roste hojně na indickém subkontinentu. Je ceněn pro silné účinky koncentrovaných triglyceridů a triterpenoidů obsažených v jeho silicích. Neemový olej se lisuje ze semen a plodů stromu neem a již po staletí se používá v zahradnictví a v ájurvédské medicíně.
Množství přínosů neemového oleje pro lidský organismus je zcela ohromující. Zájemci o přírodní medicínu v něm najdou opravdu zajímavé využití. Dodnes se v Indii vyrábějí a upřednostňují neemová mýdla a kosmetika.
Ekologický pěstitel konopí ocení výhody neemového oleje, díky kterému bude mít zahradu bez škůdců a plísní. Neemový olej se pozoruhodně zaměřuje pouze na škodlivé brouky na zahradě a prospěšné brouky nechává na pokoji. Pravidelná aplikace neemového oleje potlačí výskyt pavouků a bílých mušek, houbových svilušek a nepříjemných háďátek na rostlinách konopí. Berušky a motýli, včely a žížaly zůstávají nezasaženy.
Pravidelná aplikace neemového oleje také potlačuje řadu dalších patogenů, které mohou konopí napadat. Nemohou se uchytit plísně a rzi, černá skvrnitost růží a další houby typické pro vlhké a stojaté podnebí. Neemový olej lze také přilévat do pěstebního substrátu, aby se předešlo kořenové hnilobě nebo se proti ní bojovalo, a zároveň působí jako mírný stimulátor růstu.
Aplikace neemu každých deset dní působí jako preventivní opatření proti škůdcům a patogenům. Prevence je vždy tou nejlepší metodou. Pokud není zavedena aktivní prevence škod, může dojít k nějakému napadení. V takovém případě lze neemový olej použít i jako přímý pesticid.
Po smíchání použijte rozprašovač nebo jednoruční tlakový rozprašovač s nastavením na nejjemnější možnou mlhu. Rozprašovačem postříkejte horní a spodní část listů. Pokud je to možné, otočte rostliny o 360°, abyste zajistili nanesení připraveného roztoku na rostliny ze všech stran. Při aplikaci jednou za deset dní získají rostliny neviditelnou ochranu proti škůdcům a houbám.
Nepoužívejte neem tři týdny před sklizní. Zbytky oleje mohou ovlivnit konečnou chuť vašich konopných palic. I když by bylo velkou smůlou, kdyby se v posledních třech týdnech něco pokazilo.
Pravidelné používání neemu ve všech fázích růstu hraje důležitou roli při udržování zdraví rostlin. Jednak jako prevence proti škůdcům a patogenům a za druhé jako lokální řešení v případě napadení škůdci. Neem je nezbytným doplňkem každé organické konopné zahrady.
Zjistili jste, že na vašich rostlinách konopí řádí mšice? Nebo jste si všimli, že se ve vašem skleníku shromažďují hejna blanokřídlého hmyzu? Můžete vyzkoušet tyto přírodní odpuzovače hmyzu, abyste s touto hrozbou skoncovali.
Tyto organické pesticidy zastaví škůdce konopí v jejich cestě za zničením vaší konopné úrody.
Při pěstování venku si pěstitelé musí dávat pozor na škůdce. Bez ohledu na to, kde na světě se nacházíte, bude na vaši úrodu čekat mnoho druhů hmyzu, živočichů a hub.
Existuje několik preventivních opatření, která mohou pěstitelé udělat, aby zabránili napadení nechtěnými škůdci. K odrazení hmyzu a odvedení jeho pozornosti od konopných rostlin se používá doprovodná výsadba a k likvidaci škůdců lze použít prospěšný hmyz.
Pokud tyto systémy selžou nebo nejsou zavedeny, netrvá dlouho a škůdci zlikvidují vaší úrodu konopí. Účinným způsobem, jak zachránit rostliny před zničením, je podávání repelentů proti hmyzu. V rámci zemědělství je běžné, že zemědělci k tomuto účelu používají chemické pesticidy a fungicidy. Tyto chemikálie fungují, ale mají svou cenu. Mnohé pesticidy jsou spojovány se zdravotními problémy u lidí a končí vyplavením do vodních toků, kde škodí volně žijícím živočichům a životnímu prostředí. Navíc, opravdu chcete kouřit trávu, která byla postříkána pesticidy?
Když si doma vyrobíte vlastní repelent proti hmyzu, můžete použít přírodní látky, které bojují proti škůdcům, aniž by poškodily vaše zdraví nebo životní prostředí.
Neemový olej se běžně používá jako biopesticid na ekologických farmách a je účinný proti celé řadě škůdců, včetně mšic, blanokřídlých, roztočů, houbových svilušek a listových minarů. Neemový olej může také potlačovat houbové infekce, jako je například plíseň. Na rozdíl od syntetických pesticidů neemový olej nepoškozuje okolní volně žijící živočichy, jako jsou včely, berušky, savci a ptáci.
Semena neemu obsahují chemickou látku azadirachtin, která se vyskytuje v množství 0,2-0,4 %. Tato molekula působí jako antifeedent a odpuzuje hodující hmyz a pasoucí se zvířata. Pro výrobu neemového postřiku si musíte opatřit kvalitní olej. Snažte se najít produkt, který je 100% čistý, lisovaný za studena a bez přísad.
Jednoduše přidejte 5 ml neemového oleje do 1 litru vody. Je třeba přidat také 2 ml organického tekutého mýdla, aby se olej smísil s vodou. Roztok přelijte do rozprašovače a aplikujte na postižené rostliny.
Česnek se v zemědělství používá jako biopesticid a má široké spektrum použití. Některé složky ve stroužcích česneku byly identifikovány jako účinné látky působící proti hmyzu. Česnek dobře působí na škůdce, zatímco užitečné druhy, jako jsou berušky, zůstávají nepoškozené. Postřik na bázi česneku připravíte podle níže uvedeného receptu.
Smíchejte stroužky česneku s trochou vody a nechte je jeden den louhovat. Tekutinu sceďte pomocí kousku plátna a přidejte vodu z česneku, olivový olej a mýdlo do 1 litru vody. Naberte 1 šálek roztoku a přidejte ho do zbývajícího litru vody. Tímto roztokem naplňte rozprašovač a aplikujte na rostliny podle potřeby.
Rajčata vypadají jako nevinné rostliny. Plodí jasně červené, chutné plody a nádherně voní. Ale listy rajčat jsou jiné. Rajčata patří do čeledi lilkovitých spolu s nechvalně známou rostlinou belladonnou. Ačkoli jsou rajčata mnohem méně jedovatá, nesou jméno této čeledi díky chemickým látkám obsaženým v jejich listech. Tato část rostliny obsahuje alkaloidy, které dokáží zahnat houfy hladových mšic.
Přidejte 2 šálky nasekaných rajčatových listů do 2 šálků vody a nechte je namočené přes noc. Vodu sceďte přes plátno, abyste odstranili zbytky listů. Přidejte další 2 šálky vody, abyste roztok zředili. Naplňte láhev s rozprašovačem a postříkejte mšice, abyste je zastavili v jejich činnosti.
Esenciální oleje jsou účinné rostlinné extrakty bohaté na terpeny. Tyto aromatické molekuly produkují rostliny na obranu proti hladovému hmyzu v přírodě. Proto dává smysl, že sprej složený z esenciálních olejů bude dobře fungovat k odrazení škůdců. Esenciální oleje z máty peprné, eukalyptu a rozmarýnu patří mezi nejúčinnější. Tento přírodní odpuzovač hmyzu je účinný zejména proti mšicím, blanokřídlým, pavoukům a mravencům.
Všechny 3 esenciální oleje smíchejte v malé lahvičce a dobře protřepejte. Naberte ½ čajové lžičky této směsi a přidejte do 1 litru teplé vody. Přidejte ½ čajové lžičky organického tekutého mýdla, aby se roztok smísil. Postříkejte postižené rostliny, abyste odradili výše uvedené škůdce.
Kurkuma je pravděpodobně považována za jeden z nejúčinnějších přírodních doplňků stravy. Je to díky jejím silným antioxidačním a protizánětlivým účinkům. Je také v mnoha ohledech užitečná pro zdraví rostlin - zejména pro konopí.
Kurkuma obsahuje bioaktivní látky, které mají insekticidní, pesticidní a hmyz odpuzující vlastnosti. Kurkumin je zodpovědný za žlutou barvu kurkumy, ale je také hlavní účinnou látkou, která působí jako přírodní pesticid. Díky tomu kurkuma odpuzuje širokou škálu běžného zahradního hmyzu, včetně mravenců a komárů.
Kurkumu můžete použít jako přírodní pesticid ve formě prášku nebo jako sprej připravený s vodou. Pro přípravu spreje stačí smíchat 20 g kurkumy s 1 litrem vody. Lahvičku dobře protřepejte a roztok je připraven k použití.
Trochu kurkumového prášku můžete také nasypat kolem listů rostliny. Nebo rostlinu postříkejte roztokem z kurkumy. Pokud pěstujete kvetoucí nebo plodící rostliny, vyhněte se postřiku v místech, kde kvetou, protože žlutá barva postřiku může způsobit skvrny.
Existují desítky důvodů, proč používat přírodní pesticidy. Zaprvé je to šetrnější k životnímu prostředí. Ekologický způsob pěstování snižuje znečištění a zabraňuje pronikání nových chemických látek do vašeho pěstebního prostředí a rostlin.
Existuje mnoho vynikajících produktů, které vám pomohou vypěstovat svěží a zdravé rostliny konopí bez nástrah hmyzích škůdců. Kromě toho z vás ekologické zahradnické postupy, jako je používání přírodních pesticidů, udělají lepšího pěstitele.
Musíte rozumět svému pěstebnímu prostředí, hmyzu, kterému se snažíte vyhnout, a rostlinám ve své pěstírně. Pro oddané pěstitele to není považováno za povinnost. Právě naopak, pro mnohé je to zásadní přínos ekologického procesu.